Biuro to morze różnych umów, dokumentów, kwitów. Każdy z nich jest ważny i wymaga odpowiedniego przechowywania. A ponieważ zdarza się, że nagle trzeba spojrzeć na umowę sprzed 3 lat, bardzo ważna jest ich przemyślana organizacja. Pomagają w tym różne artykuły papiernicze.Teczki na dokumenty

Teczki na dokumenty to podstawowy sposób na przechowywanie dokumentacji. Przydadzą się one zwłaszcza wtedy, kiedy dokumenty należy ze sobą nosić lub przewozić. Z jednej strony są one zawsze pod ręką, z drugiej, są dobrze chronione przed zabrudzeniem i zniszczeniem. Teczka przyda się w wielu przypadkach. Co ciekawe, niekoniecznie musi mieć ona szkolną formę tj. być tekturową teczką z gumką. Coraz większą popularnością cieszą się teczki wykonane z tworzysz sztucznych np. z transparentnej folii PP. Można zdecydować się na teczkę w formie przezroczystej koperty lub znaleźć tradycyjny format z gumką lub zatrzaskiem. Są one wyjątkowo wytrzymałe, a zarazem funkcjonalne.


Segregatory

Ciężko sobie wyobrazić jakiekolwiek biuro bez segregatorów. To najlepszy produkt to przechowywania i archiwizowania dokumentów. Cechuje się wysoką estetyką wykonania i łatwością użytkowania. Specjalne etykiety na segregatorach, pozwalają na zaznaczanie, co się w nich znajduje, dzięki czemu dużo łatwiej jest się poruszać po archiwum. Segregatory dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach. Na rynku dominuje segregator polipropylenowy, słynący ze swojej wytrzymałości. Alternatywą jest segregator kartonowy, wykonany ze sztywnej i również odpornej tektury. Każdy segregator posiada mechanizm spinający, najczęściej dźwigniowy, który pozwala na archiwizowanie większej ilości dokumentów. W przypadku mniejszej ilości papierów do przechowywania, można zdecydować się na segregatory ringowe. Wybór jest na tyle duży, że każdy znajdzie odpowiednie dla siebie rozwiązanie.


Inne akcesoria

W biurze do organizacji dokumentów przydatne będą także inne akcesoria. Warto postawić na , który świetnie sprawdzi się w trakcie prezentacji i przemówień oraz robienia notatek. Nie obędzie się bez koszulek foliowych na dokumenty. Inne przydatne narzędzia to dziurkacze, spinacze, kleje, zszywki, taśmy biurowe. Przy opisywaniu teczek i segregatorów warto sięgnąć po kolorowe długopisy lub markery. Na wagę złota mogą okazać się klipsy i spinki archiwizacyjne, które umożliwiają przekładanie dużej liczby arkuszy w segregatorze jednocześnie.

 

Biura, sekretariaty, firmy to miejsca, gdzie znajduje się wiele dokumentów. Wszystkie muszą być odpowiednio przechowywane, a jednocześnie łatwo dostępne. We właściwej organizacji archiwum pomagają akcesoria biurowe jak teczki, segregatory czy obwoluty. Spełniają one dwie funkcje: przechowują dokumenty, a zarazem chronią je przed zniszczeniem.