Niektóre rzeczy są wręcz niezbędne do sprawnej i efektywnej pracy w biurze. Są nimi zarówno urządzenia elektroniczne, takie jak komputery czy drukarki, ale również przybory pisemne, czyli popularne cienkopisy, pióra i ołówki. Nie da się ukryć, że niezastąpione są również wszelkie przybory papiernicze.

Poniżej przedstawiamy listę obowiązkowych przyborów do pisania (i korekty), które powinny znaleźć się w każdym biurze:

 

- Korektor

 

Korektor posłuży Ci w przypadku, gdy chcesz nanieść poprawki na wydrukowany lub zapisany już dokument. Zarówno korektor płynny, jak i korektor w taśmie sprawi, że tekst, pomimo poprawek, nadal będzie wyglądał estetycznie. Nie da się ukryć, że pokreślone dokumenty nie wyglądają profesjonalnie, dodatkowo bardzo trudno jest je rozczytać. Skorzystaj więc z funkcjonalnych korektorów.

 

- Cienkopisy i długopisy biurowe

 

Cienkopisy i długopisy w kolorach: czarny, granatowy oraz czerwony, są koniecznym elementem każdego biura. Pomimo używania komputerów czy laptopów, odręcznie napisane dokumenty czy notatki również są praktykowane. Pamiętaj, aby w każdej z sal konferencyjnych w biurze, stało kilka sztuk długopisów lub cienkopisów, które pracownicy powinni mieć zawsze pod ręką.

 

- Textmarker

 

Textmarkery, czy po prostu zakreślacze, są niezbędne w przypadku pracy z duża ilością tekstu. Zakreślenie najważniejszych informacji w dokumentach lub notatkach jest najlepszym sposobem, aby się w nich nie pogubić.

 

- Ołówki i dobre temperówki

 

Ołówki są niezbędne w przypadku, gdy chcemy na przykład zostawić komuś notatkę ale nie wiemy czy na danym dokumencie można pisać. Ołówek można w łatwy sposób zetrzeć za pomocą gumki. Temperówki również są niezbędnym elementem biura, ponieważ to dzięki nim można w ogóle korzystać z ołówków.

 

Na co zwracać uwagę podczas wybierania przyborów do pisania?

Kupując markery do biura, warto spojrzeć na podaną na opakowaniu długości linii, która mówi nam o tym, jak wydajny jest dany mazak. Długości linii, które są dostępne na rynku to: 1000 metrów, 3000 metrów oraz 4500 metrów. Podstawowe kolory textmarkerów, jakie powinny być w każdym biurze to zielony, żółty oraz różowy. Jeżeli chodzi o długopisy, ołówki i cienkopisy, to najlepiej jest zamawiać hurtowo ich duże ilości - to zdecydowanie bardziej ekonomiczne rozwiązanie, niż kupowanie raz w tygodniu kilku sztuk tych artykułów.

 

Czy odręczne pisanie ma wpływ na naszą efektywność?

 

Nie da się ukryć, że używanie przyborów do pisania zwiększa zdolności intelektualne oraz pobudza wyobraźnie. Dowiedli tego naukowcy z Princeton University ora University of California. W 2014 roku przeprowadzili na ten temat badania, które wykazały, że studenci robiący notatki odręcznie w lepszy sposób rozumieli omawiany materiał, aniżeli ich koledzy, który notowali jedynie na laptopach. Dlatego właśnie używanie przyborów do pisania podnosi efektywność i kreatywność pracowników biur.