Kompleksowe wyposażenie biura nie ogranicza się jedynie do podstawowych urządzeń biurowych takich jak komputer, drukarka lub router WIFI. Profesjonalnie urządzone biuro powinno zapewniać dostęp do szerokiego spektrum akcesoriów, które umożliwiają wykonanie podstawowych prac biurowych.

 

Profesjonalne wyposażenie biura - od A do Z

 

Wyposażając stanowisko pracy w różnego rodzaju urządzenia biurowe, zawsze trzeba mieć na względzie ich uzupełniające się funkcjonalności. Dzięki temu można z ich pomocą stworzyć coś, co nazywa się ergonomicznie urządzonym biurem. Do takich niezbędnych artykułów zaliczyć można:

 

1. Kalkulator biurowy - choć niepozorny, to jednak jest niezbędny w trakcie wykonywania podstawowych obliczeń. Do zadań biurowych wystarczy proste, poręczne urządzenie. Wystarczy, że posiada ono w miarę duży, czytelny wyświetlacz i ergonomiczne klawisze.

 

2. Laminator - to urządzenie umożliwiające nałożenie specjalnej, foliowej warstwy ochronnej na wybrany arkusz papieru. Warto wybrać sprzęt umożliwiający laminowanie arkuszy o formacie A3, którego prędkość pracy wynosi około 60 cm na minutę. Optymalne właściwości ochronne zapewnia folia o grubości 80 - 125 mikrometrów.

 

3. Bindownica - to funkcjonalny sprzęt biurowy, dzięki któremu można łączyć ze sobą luźne kartki za pomocą różnych technik introligatorskich. Idealny sprzęt do typowego biura potrafi bindować nawet 190 - 200 kartek.

 

4. Lampki biurowe - to podstawowy element systemu oświetlenia stanowiska pracy. Prawdziwym hitem są modele osadzone na specjalnej, składanej podstawie. Niektóre z nich posiadają ściemniacz, dzięki któremu można łatwo regulować niezbędną ilość emitowanego strumienia świetlnego.

 

5. Metkownica - to urządzenie służące do oznaczania towarów. Zawiera ono specjalne etykiety (metki), którymi znakowany jest wybrany towar. Najczęściej do znakowania wykorzystuje się modele dwurzędowe, które charakteryzują się optymalną wydajnością i funkcjonalnością.

 

6. Niszczarki do papieru - bez nich trudno wyobrazić sobie sprawnie funkcjonujące biuro. Najlepsze modele posiadają specjalnie wyprofilowany tył, dzięki któremu można ją usadowić pod biurkiem, a także specjalnie uformowaną kieszeń, dzięki której można łatwo wkładać kolejne kartki papieru. Niektóre z niszczarek oferują też funkcję niszczenia plastikowych kart.

 

7. Przedłużacze biurowe - umożliwiają łatwe zasilenie wszystkich znajdujących się w bliskim sąsiedztwie urządzeń elektrycznych. Najlepsze z nich mają długość 2 lub 3 metrów i posiadają od 4 do 5 gniazd. Dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w modele z wbudowanym przewodem ochronnym PE, który zapewnia użytkownikowi skuteczną ochronę przeciwzwarciową.

 

8. Gilotyny do papieru - to sprzęt niezbędny do równego i prostego cięcia arkuszy papierowych. Dobra gilotyna posiada samoostrzące się ostrze (najlepiej ze stali nierdzewnej) i specjalną, pomagającą w równym cięciu podstawę z liniami siatki. Wydajne urządzenie potrafi jednocześnie ciąć aż 10 kartek w formacie A4 (lub większym).

 

Biuro wyposażone w te urządzenia zapewnia możliwość kompleksowej realizacji wszystkich zadań wynikających ze specyfiki pracy biurowej.